Blog Detay

30/10/2018

Neden doğal çim yerine suni çim tercih etmeliyiz?

Yaz mevsiminde ve güzel havaların gelmesiyle (ya da güneşi görmeye başladığımız andan itibaren), veranda mobilyalarınızın tozunu alarak, bahçenizde biraz zaman geçirmeyi planlıyorsunuz. Peki ya bahçeniz kışın biraz hırpalandıysa, (Şubat ayındaki karlardan sonra) ve bir revizyona ihtiyacı varsa, öncelikle bu revizyonu yapmak ister misiniz?

Aklınızı çim tohumu düşünceleriyle doldurmadan veya doğal çim rulolarını sermeyi düşünmeye başlamadan önce biraz durun! Çimleriniz yıl boyunca yemyeşil, bakımlı ve güzel görünse, bu harika olmaz mıydı? Haftalık çim kesme ritüeli geçmişte kalmış bir anı olsa müthiş olmaz mıydı? Komşular, alışılagelmiş barbekü için geldiklerinde, bahçenizin ne kadar güzel göründüğüne dair yorum yapsa hoş olmaz mıydı?

Kendinizi, bahçenize suni çim yaptırmayı düşünürken bulabilirsiniz. Yukarıdaki noktaların yanı sıra, doğal çim yerine suni çim seçmenin birçok yararı vardır.

Daha Az Bakım 

Suni çimin de bakım ihtiyacı olsa da , doğal çim kadar yorucu ve maliyetli değildir. Sulama, biçme veya gübreleme gerektirmez. Doğal bir çimin tüm normal niteliklerini görünüm ve his açısından tekrarlar, ve bitmek bilmeyen bakımlar yerine, arkanıza yaslanıp açık alanınızın keyfini çıkarmanızı sağlar. Yapay çim, asidik toprağın bulunduğu bir yerde ya da doğal çimin gelişmesini zorlaştıran başka bir zemin koşulunda yaşıyorsanız, özellikle cazip bir seçenektir.

Güvenli

Bahçe Dizayn’ın tüm peyzaj ürünleri, hem çocuklar hem de evcil hayvanlar için güvenli bir ortam sağlar. Muhteviyatında zararlı malzemeler barındırmadığı gibi, yabancı maddeleri de az bir sulama yardımı ile temizlenmesini sağlar.

Uzun Ömürlü

Doğal çim kış aylarında donuk görünecektir, özellikle bahçe aparatlarınız veya mobilyalarınız varsa nem ve mineral eksikliğinden kahverengi lekeler oluşabilir. Ancak, suni çim yılda 365 gün yeşil ve yeşil kalacaktır. Solmayı en aza indirgemek UV korunması vardır ve drenaj kanalları ile yağmur veya hafif sulamaya maruz kaldığında hızlı bir şekilde kurur. Yapay çimleriniz yıllarca yeşil bir bahçeniz olması için orda olmaya devam edecektir.

Yorum Yapın